Ubezpieczenia posagowe

Ubezpieczenia posagowe

Kupując Ubezpieczenie Posagowe zapewniasz dziecku spokojny start finansowy w dorosłe życie. Środki z polisy osoba może przeznaczyć np. na naukę (studia), zakup pierwszego samochodu lub mieszkania albo np. przeznaczyć środki na założenie własnej firmy. Tego rodzaju ubezpieczenie powinieneś zawrzeć, gdy dziecko jest jeszcze małe. Właścicielem polisy może być każda osoba np. rodzić, krewny (dziadek, babcia, ciocia, wujek, itp.), znajomy, opiekun prawny.

To Ty decydujesz jak długo chcesz oszczędzać i kiedy dziecko ma otrzymać pieniądze. Ubezpieczenie wygasa w dniu osiągnięcia przez dziecko wieku określonego w umowie (górną granicą jest 25 lat). W przypadku śmierci osoby, która zawarła ubezpieczenie, opłatę składek bierze na siebie Towarzystwo Ubezpieczeniowe .
Wypłata następuje w momencie określonym w umowie – najczęściej po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności.

Pamiętaj!!! Pieniądze, które odkładasz na polisie, przez cały czas pracują. Im wcześniej pomyślisz o wykupieniu takiego ubezpieczenia, tym więcej pieniędzy dostanie dziecko w momencie zakończenia umowy. Zadbaj o przyszłość Swojego dziecka.

* tabele mają charakter informacyjny.