Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC

Inaczej mówiąc Autocasco. Jest to rodzaj ubezpieczenia dobrowolnego. Ubezpieczeniem tym objęte są szkody polegające na uszkodzeniu, całkowitym zniszczeniu lub kradzieży pojazdu, a także jego wyposażenia. Niektórym może się wydawać, że jest to ubezpieczenie bardzo drogie. W rzeczywistości jest inaczej, za naprawdę przystępną cenę możemy zabezpieczyć swój pojazd na wypadek nieprzewidzianych i niestety zazwyczaj nieprzyjemnych sytuacji. Autocasco jest dla „Nas” czyli nasz samochód jest chroniony nawet wtedy gdy to my jesteśmy sprawcami szkody. Tak samo sprawa wygląda, jeśli to ktoś inny nam uszkodził samochód ale uciekł z miejsca zdarzenia np. ktoś nam zarysował lakier na parkingu. Mając to ubezpieczenie nie musimy się martwić, że straty trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.

Zakres ochrony i cena Autocasco tak naprawdę różni się w zależności od Towarzystwa, w którym je wykupujemy. Co raz więcej Towarzystw ma jednak w swojej ofercie zakres tzw. „ all risks”, oznacza to, że ubezpieczenie obejmuje wszystkie szkody które mogą mieć miejsce, a które nie zostały wyłączone w paragrafie.

W ubezpieczeniu autocasco masz do wyboru szereg opcji dodatkowych np.:

  • brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie,

  • utrzymanie sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia umowy,

  • wykupienie amortyzacji części,

  • ubezpieczenie bagażu podróżnego,

  • ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego,

  • itp.

Dlatego też przed zawarciem tej umowy powinieneś przejrzeć OWU i sprawdzić czy dany zakres ochrony Ci odpowiada. Gdybyś nie miał na to czasu doradzimy Ci oraz przygotujemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę . Zaproponujemy najciekawsze oferty, również z uwzględnieniem opcji dodatkowych, ponieważ pakiety często okazują się najlepszymi (i najtańszymi) rozwiązaniami.

Dla osób nie posiadających zniżek w ubezpieczeniu AC proponujemy przejęcie zniżek z ubezpieczenia OC!

Jeśli posiadasz zniżkę na OC -60%, polisę Autocasco możesz zakupić 40% taniej.

* tabele mają charakter informacyjny.